Способи прочищення каналізації
Існує чотири способи прочищення каналізації:
- хімічний спосіб — заливаємо в каналізацію хімічні засоби, такі як «Кріт» », «Тірет» або «Містер Мускул», чекаємо на вказаний в інструкції час і промиваємо водою;
- ручний спосіб - беремо спеціальний трос, занурюємо в каналізацію та обертаємо;
- механічний спосіб — відрізняється від ручного тим, що трос обертають не руками , а за допомогою спеціального двигуна;
- гідродинамічний спосіб — використовуємо струмінь води під напором, температура якого може доходити до 120 °C.
В умовах звичайної квартири цілком достатньо перших двох способів, окремо або в поєднанні. Гідродинамічний та механічний способи нам не знадобляться, хай ними займаються професійні бригади сантехніків.
Поєднання механічного та гідродинамічного способів: шланг зі спеціальною насадкою
Слід окремо згадати такий популярний у народі спосіб прочищення засмічень, як використання вантуза. Цей спосіб ефективний, якщо потрібно прочистити унітаз, у трубах якого утворилася пробка із туалетного паперу. Але за інших причин засмічення доведеться використовувати інші способи. Для прочищення раковин цей спосіб неефективний.
Старий добрий вантуз
Перевірка та прочищення сифону
Якщо засмічення утворилося в раковині або кухонній мийці, насамперед подивимося, чи не засмічився сифон. Перевірка та прочищення цього нехитрого пристрою займають кілька хвилин. Роз'єднуємо відвідну трубу від сифона, підставляємо ємність для води та дивимося, як вода проходить через сифон. Якщо погано проходить, відкручуємо кришку сифона. Прочистити сифон допоможе викрутка або будь-який інший тонкий інструмент.
Якщо ж сифон працює нормально, то доведеться повозитися з прочищенням труб. Технологія прочищення залежить від виду засмічення. Засори бувають експлуатаційні, механічні та техногенні.
Експлуатаційні засмічення
Через відклади, що виникають на стінах труб, виникають експлуатаційні засмічення, які зазвичай прочищають хімічним способом. Заливаємо або засипаємо хімічний засіб у каналізацію, вичікуємо вказаний в інструкції щодо його застосування час і промиваємо гарячою водою. Хімічні засоби, як правило, мають високу токсичність, тому застосовуйте їх обережно, не допускайте їх потрапляння на шкіру. Перед застосуванням обов'язково одягніть захисні рукавички і виженіть куди подалі цікавих дітей та свійських тварин.
Механічні засмічення
Від попадання у каналізацію різних предметів утворюються механічні засмічення. Прочищаються такі засмічення досить просто – ручним способом. Для цього знадобиться спеціальний трос, який можна купити у будь-якому господарському магазині. Опускаємо трос у каналізацію і крутимо, просуваючи в трубу глибше та глибше. Добираємося до засмічення, пробиваємо його і також обертальними рухами акуратно виймаємо трос. Обертати трос рекомендують за годинниковою стрілкою як при його зануренні, так і при вилученні. Ще одне нехитре пристосування запобігає скручування тієї частини троса, що залишилася зовні, - спеціальний рукав, що є шматком труби, який одягається на трос. Прочищення механічного засмічення можна завершити хімічним прочищенням каналізації.
Технічні засмічення
Техногенні засмічення виникають через порушення технології пристрою каналізації. Неправильні діаметр труб, кут ухилу, браковані труби або інші елементи – все це призводить до того, що каналізація стає погано прохідною. На жаль, будь-які способи прочищення не матимуть довготривалого ефекту. У такому разі доведеться змінювати всю систему каналізації. При заміні рекомендуємо використовувати комплектуючі з сучасних матеріалів — полівінілхлориду, поліпропілену та ін., які не схильні до корозії та мають хороші водовідштовхувальні властивості.