Блог сантехнік Дніпро

Сантехнічні роботи своїми руками.
Уроки домашнього майстра.

Викликати майстра в один клік


Способи прочищення каналізації

Існує чотири способи прочищення каналізації:

  1. хімічний спосіб — заливаємо в каналізацію хімічні засоби, такі як «Кріт» », «Тірет» або «Містер Мускул», чекаємо на вказаний в інструкції час і промиваємо водою;
  2. ручний спосіб - беремо спеціальний трос, занурюємо в каналізацію та обертаємо;
  3. механічний спосіб — відрізняється від ручного тим, що трос обертають не руками , а за допомогою спеціального двигуна;
  4. гідродинамічний спосіб — використовуємо струмінь води під напором, температура якого може доходити до 120 °C.

В умовах звичайної квартири цілком достатньо перших двох способів, окремо або в поєднанні. Гідродинамічний та механічний способи нам не знадобляться, хай ними займаються професійні бригади сантехніків.

Поєднання механічного та гідродинамічного способів: шланг зі спеціальною насадкою

шланг зі спеціальною насадкою

Слід окремо згадати такий популярний у народі спосіб прочищення засмічень, як використання вантуза. Цей спосіб ефективний, якщо потрібно прочистити унітаз, у трубах якого утворилася пробка із туалетного паперу. Але за інших причин засмічення доведеться використовувати інші способи. Для прочищення раковин цей спосіб неефективний.

Старий добрий вантуз

Старий добрий вантуз

Перевірка та прочищення сифону

Якщо засмічення утворилося в раковині або кухонній мийці, насамперед подивимося, чи не засмічився сифон. Перевірка та прочищення цього нехитрого пристрою займають кілька хвилин. Роз'єднуємо відвідну трубу від сифона, підставляємо ємність для води та дивимося, як вода проходить через сифон. Якщо погано проходить, відкручуємо кришку сифона. Прочистити сифон допоможе викрутка або будь-який інший тонкий інструмент.

Якщо ж сифон працює нормально, то доведеться повозитися з прочищенням труб. Технологія прочищення залежить від виду засмічення. Засори бувають експлуатаційні, механічні та техногенні.

Експлуатаційні засмічення

Через відклади, що виникають на стінах труб, виникають експлуатаційні засмічення, які зазвичай прочищають хімічним способом. Заливаємо або засипаємо хімічний засіб у каналізацію, вичікуємо вказаний в інструкції щодо його застосування час і промиваємо гарячою водою. Хімічні засоби, як правило, мають високу токсичність, тому застосовуйте їх обережно, не допускайте їх потрапляння на шкіру. Перед застосуванням обов'язково одягніть захисні рукавички і виженіть куди подалі цікавих дітей та свійських тварин.

Механічні засмічення

Від попадання у каналізацію різних предметів утворюються механічні засмічення. Прочищаються такі засмічення досить просто – ручним способом. Для цього знадобиться спеціальний трос, який можна купити у будь-якому господарському магазині. Опускаємо трос у каналізацію і крутимо, просуваючи в трубу глибше та глибше. Добираємося до засмічення, пробиваємо його і також обертальними рухами акуратно виймаємо трос. Обертати трос рекомендують за годинниковою стрілкою як при його зануренні, так і при вилученні. Ще одне нехитре пристосування запобігає скручування тієї частини троса, що залишилася зовні, - спеціальний рукав, що є шматком труби, який одягається на трос. Прочищення механічного засмічення можна завершити хімічним прочищенням каналізації.

Технічні засмічення

Техногенні засмічення виникають через порушення технології пристрою каналізації. Неправильні діаметр труб, кут ухилу, браковані труби або інші елементи – все це призводить до того, що каналізація стає погано прохідною. На жаль, будь-які способи прочищення не матимуть довготривалого ефекту. У такому разі доведеться змінювати всю систему каналізації. При заміні рекомендуємо використовувати комплектуючі з сучасних матеріалів — полівінілхлориду, поліпропілену та ін., які не схильні до корозії та мають хороші водовідштовхувальні властивості.


Несправності зливного бачка

Зливний бачок — примітивний пристрій, проте скільки дискомфорту може спричинити його поломку! Спочатку розглянемо його пристрій.

У зливному бачку є два основні механізми.

  1. Наповнювальний механізм - це пристрій, який забезпечує наповнення бачка водою до певного рівня. Зазвичай такі пристрої складаються із запірного клапана та поплавкового механізму - поплавка на пластиковому або металевому важелі. Поплавець піднімається або опускається в залежності від рівня води, керуючи важелем. Коли поплавець піднімається до певного рівня, важіль закриває запірний клапан, і вода з водопроводу перестає надходити в бачок. Під час зливу води поплавець із важелем опускається вниз, відкриваючи приплив води в унітаз.
  2. Спускний (зливний) механізм - це пристрої, які забезпечують злив води в унітаз. Спускний важіль або рукоятка піднімають зливний сифон, який відкриває доступ для води. Найпростіший вид зливного сифона — гумовий циліндр, що формою нагадує вантуз, який у народі називають грушею. У закритому стані груша повинна забезпечувати герметичні закриття зливного отвору, щоб вода не підтікала. Існують і більш сучасні різновиди сифонів. Механізми залучення зливного пристрою бувають різні, найпоширеніший - важіль збоку або кругла рукоятка зверху, яку потрібно потягнути вгору для зливу. Сучасні унітази для спускання води часто обладнають кнопками. Такі кнопки зустрічаються у внутрішньостінних зливних бачках та розташовані на передній панелі.

Поплавковий клапан: 1 — вісь поплавкового важеля; 2 - порожнистий поршень; 3 - прокладка; 4 - камера, що стабілізує; 5 - фіксуючий ковпачок; 6 - фіксуюча гайка; 7 - патрубок

Поплавковий клапан

Пристрій класичної моделі унітазного бачка показано на малюнку нижче.

Зливний бачок з поличкою, бічний пуск:
1 — кришка бачка; 2 - перелив; 3 - поплавець; 4 - тяга; 5 - важіль; 6 - поплавковий клапан; 7 - спускний важіль; 8 - корпус бачка; 9 - гайка переливу; 10 - поличка; 11 - шпилька; 12 - прокладка сідла; 13 - груша; 14 - гайка; 15 - прокладка; 16 - прокладка фасонна; 17 - сідло; 18 - дуга; 19 - втулка

Зливний бачок з поличкою, бічний пуск

Для ремонту зливного бачка необхідно підняти його кришку. При ремонті внутрішньостінних бачків зливних не потрібно розбирати стіну, достатньо зняти кнопку, що регулює злив води.

Далі діємо залежно від характеру несправності. Будь-які деталі зливного бачка, які потрібно буде замінити, можна купити у господарському магазині.

Усунення несправностей наповнювальної арматури

У разі неполадок з наповнювальною арматурою можливі наступні чотири проблеми.

  1. Вода не надходить у бачок. Спочатку спробуємо посмикати і похитати дріт або пластмасовий важіль, на якому висить поплавець, - цілком можливо, що порушилося регулювання. Тепер відключаємо вентиль подачі води до бачка та відкручуємо гнучкий шланг, яким приєднується бачок до водопроводу. Поміщаємо шланг над бачком і злегка відкручуємо вентиль: якщо шланг несправний, вода не буде текти, тоді міняємо підводку. Але якщо він справний, то прочищаємо місце з'єднання між патрубком та бачком (це можна зробити викруткою). Підключаємо все назад. Якщо це не допомогло, доведеться міняти поплавковий клапан. Якщо бачок з'єднується з водопроводом за допомогою жорсткої труби, то в цьому випадку необхідно зняти поплавковий механізм і прочистити місце з'єднання з водопроводом вже з боку бачка або, якщо не допоможе, знову ж таки замінити клапан.
  2. Вода надходить, але не наповнює бачок. У цьому випадку порушено регулювання поплавка і достатньо буде відрегулювати механізм поплавця.
  3. Вода переливається через край бачка. Насамперед перевіряємо, чи піднімається чи піднімається поплавок або тоне у воді. Якщо тоне, то міняємо його. Якщо поплавець працює нормально, це означає, що неправильно працює запірний клапан, який у цьому випадку потрібно поміняти. Можна поміняти його разом із поплавковим механізмом.
  4. Бачок наповнюється надто шумно. Проблема, здавалося б, несерйозна, проте постійний шум води у бачку заважає спати і взагалі дратує. Усунути її досить просто — купуємо та встановлюємо стабілізуючий поплавковий клапан. Є й більш економічне рішення — до поплавця додаємо гумову трубку-глушник довжиною близько 15 см, а її другий кінець занурюємо у воду.

Ремонт бачка - типове завдання домашнього сантехніка

Ремонт бачка - типове завдання домашнього сантехніка

Усунення несправностей зливного механізму

При проблемах зливного механізму зазвичай виникають такі проблеми.

  1. Підтікання води з бачка. Ця проблема виникає, коли виходять з ладу або зливальний механізм, або прокладки, що забезпечують герметичність кріплення бачка до труби, що змиває. У першому випадку відключаємо подачу води в унітаз і замінюємо механізм поплавця. У другому випадку чекаємо повного зливу води з унітазу, відкручуємо кріплення бачка до унітазу та міняємо прокладку.
  2. Вода не потрапляє в унітаз. Дивимося, чи піднімається мембрана зливного сифона : якщо ні, швидше за все, порушено зв'язок між пусковим важелем, кнопкою або рукояткою та сифоном. Ремонтуємо спусковий механізм по ситуації, наприклад, за допомогою дроту чіпляємо тягу сифона до важеля. Якщо лагодження неможливе, то проблема, швидше за все, у тому, що засмічена зливна труба. У старій моделі унітазів із грушею для прочищення труби достатньо вимкнути подачу води, підняти грушу та прочистити трубу. У сучасніших унітазах доведеться відгвинчувати зливний сифон.


Найпоширеніша несправність змішувача — коли кран підтікає або повністю перекриває воду. Перед ремонтом змішувача перекриваємо доступ холодної та гарячої води до нього.

Відкручуємо накидну гайку знизу та демонтуємо змішувач. Змінюємо кільця ущільнювачів. Можливо також, що причиною течі є погане притирання пробки до отвору. В цьому випадку наносимо на пробку крейдяні смуги, вставляємо назад, повертаємо праворуч і ліворуч і дивимося, чи рівномірно стерті сліди. Якщо нерівномірно — чистимо поверхню, що контактує, шкіркою.

У деяких випадках необхідна заміна кільцевого ущільнювача. Кільцевий ущільнювач намотується витками на кільцеву канавку. Можна виготовити кільцевий ущільнювач самостійно, використовуючи гумову трубку потрібного діаметра. Замість пластикового розтискного кільця можна використовувати мідний дріт.

Ремонт змішувача важеля

Ремонт змішувача важеля

Ремонт змішувача з кульовими кранами

По дтекаючі кульові крани ремонтують в залежності від того, що знаходиться всередині їх корпусу - гумова прокладка або керамічна кранбукса. Відрізнити одну модель від іншої досить легко. Якщо звичайний кран вимагає багаторазових поворотів, щоб дати максимальний напір води, то керамічний кран достатньо для цього повернути на півоберта.

Підтікаючі крани з гумовою прокладкою необхідно розібрати та замінити прокладку на таку ж за формою. Однак крани з гумовими прокладками недовговічні, і краще замінити їх на крани з керамічною кранбуксою.

У крані, що підтікає, з керамічною кранбуксою потрібно замінити кранбуксу.


Блог Сантехніка в квартирі та будинку своїми руками Поточний ремонт сантехніки

Викликати майстра в один клік

Залишіть Ваш номер телефону, і наш спеціаліст передзвонить Вам

Ми зв'яжемося з вами протягом 1 хвилин