Блог сантехнік Дніпро

Як правильно вибрати якісну сантехніку.
Установки сантехнічного обладнання своїми руками.

Викликати майстра в один клік

Хороша раковина має бути стійкою до дії агресивних середовищ (кислот, миючих засобів), температурних перепадів та механічних пошкоджень (сколів, подряпин). Її поверхня повинна легко відмиватись від бруду, жиру та солей води, не темніти або не жовтіти з часом.

Для того щоб зробити правильний вибір, необхідно точно уявляти розмір, стиль і планування кухні, а також вирішити, яким вимогам, на ваш погляд, вона повинна відповідати.

Ринок сантехніки дозволяє вибрати раковину не лише за її прямим призначенням, а й як предмет інтер'єру з вишуканим дизайном. Головна її функція – очищення під водою овочів, фруктів, інших продуктів, необхідних для приготування їжі. Важливо, щоб покриття не було пористим

При виборі розміру потрібно визначити правильне співвідношення між раковиною та сушаркою. Найменшими вважаються мийки діаметром 380 мм, а найбільші доходять до 450 мм завширшки. Практика показала, що оптимальна глибина раковини має бути не менше 160-180 мм, найзручніший водостічний отвір діаметром 38 мм. З урахуванням наявного простору краще вибирати найбільшу раковину.


Все ще можна зустріти у продажу емальовані раковини з чавуну або пресованої сталі. Такі моделі вважаються застарілими. Найголовніший недолік їх полягає в тому, що емаль швидко сколюється і зовнішній вигляд раковини стає непривабливим. Особливо вразливі її краї.

Найпоширеніші та практичніші для кухонь раковини з нержавіючої сталі, леговані нікелем та хромом, що забезпечує утворення на поверхні металу захисної плівки. Це досить міцний, легкий та порівняно недорогий матеріал, але при виборі мийок визначити якість сталі, з якої вона виготовлена, майже неможливо. Єдиним доступним тестом є її магнетизм: до нержавіючої сталі близько піднесений магніт не притягнеться.

Купаючи таку раковину, необхідно знати деякі її особливості. Залізні та скляні предмети створюють у ній багато шуму. Цей недолік в даний час легко усунутий: існують мийки, спеціально оснащені звукопоглиначем (спеціальною м'якою прокладкою, встановленою під раковиною). Крім того, раковина з «нержавіючої сталі» може пропускати електричний струм, тому її обов'язково потрібно заземлити.

Внутрішня поверхня мийки нержавіючої може бути дзеркально гладкою або з нанесеним гравірованим малюнком. Другий варіант кращий для тих, хто не хоче миритися з подряпинами на поверхні миття. Мийка з нержавіючої сталі практична, довговічна і проста у догляді, але однакова у своєму металевому блиску.

Сталеві мийки бувають залежно від технології виготовлення штампованими або звареними. Штамповані мийки виготовляються із цільного листа, і в них відсутні шви. У цьому їхня основна перевага. За рахунок відносної простоти виготовлення штамповані мийки коштують дешевше, але їх глибина, а відповідно і місткість обмежена 15 см. Крім цього, товщина стінок у штампованих мийок може бути нерівномірною, а на вигинах бути мінімальною. Відповідно, довговічність миття при цьому знижується.

Зварні мийки, на відміну від штампованих, можуть бути будь-якої глибини, тому що чаша в них приварюється окремо до листа основи. Зварний шов при цьому не видно за рахунок шліфування та полірування, але в таких мийках, незважаючи на високу якість зварного шва, все ж таки існує ймовірність протікання, яка з часом зростає.


Багато покупців при створенні кухонного інтер'єру хочеться певного вишукування. Вихід є – це кольорові мийки з кераміки та композитних матеріалів.

Кераміка, яку застосовують для виготовлення кухонних раковин, має багато видів. Покриття нових матеріалів відштовхує воду і не дозволяє їй проникнути у внутрішні шари. В результаті засохлий бруд і пил видаляються з поверхні звичайною сухою ганчіркою.

Керамічні мийки виготовляються з порцеляни та фаянсу. Фаянс — маса з білої глини з додаванням каоліну та кварцових компонентів. Випалюється при температурі 1100-1200 °С. Використовується у виробництві сантехніки, столового посуду, декоративних виробів. Міцність фаянсу на злам невисока, але досить твердий. За надійністю фаянс поступається фарфору. Для виготовлення фаянсу застосовується та сама сировина, що й для фарфору. Змінюються лише рецептура сировини та технологія випалу виробів. У фаянсі для сантехніки міститься менше якісних сортів глини і його випал відбувається в іншому режимі.

Сам собою фаянсовий черепок порист, інтенсивно набирає вологу, вбирає бруд і запахи, відрізняється більшими пористістю і водопоглинанням (9-12%), ніж фарфор. Для підвищення якості виробу з фаянсу покривають глазур'ю або емаллю (прозорими, білими або склоподібними кольорами).

Технологія виробництва. Розчин із спеціальних матеріалів виливають у форми. Вони відбувається формування черепка. При виготовленні великих сантехвиробів із фаянсу зазвичай застосовується одноразовий випал, при якому одночасно відбувається спікання складових частин фаянсової маси, плавиться глазур.

Шар глазурі виконує не тільки декоративну функцію, але й захищає стінки від особливо агресивних речовин і забезпечує більш ефективне очищення виробу при змиві. Крім цього, нові технології випалу гарантують ефект брудовідштовхування. Краплі води скочуються з поверхні, і бруд не прилипає.

Якість фаянсової сантехніки залежить від однорідності вихідної сировини, яку ретельно обробляють та відбирають. Фаянс тим краще, чим він ближчий за властивостями до скла — майже вічним матеріалом.

Випал фаянсу для сантехніки проводиться за спеціальним ступінчастим режимом — з витримками за певної температури. Якщо надто швидко проскочити позначку 600 С, може не відбутися повне вигоряння органічних сполук, присутніх у глині. Неправильно обпалені зразки швидко втрачають колір, мають неправильну форму та легко руйнуються. Нерівномірний, неглибокий випал є причиною прихованих дефектів, які згодом можуть перетворитися на тріщину.

Сучасні розробки фаянсової сантехніки використовують різні елементи декору та новий дизайн.

Порцеляна дорожча, має більш щільну і менш пористу структуру. Вироби стійкі до агресивних середовищ, витримують високі температури, стійкі до подряпин. До недоліків можна віднести їхню крихкість, велику вагу і жорсткість конструкції. Ці два фактори ускладнюють встановлення мийок. Керамічні мийки можуть мати декоративне оздоблення у вигляді розпису, вони дуже гармонійно виглядають в інтер'єрах кантрі та ретро (наприклад, миття з блакитним оздобленням).


Щодо недавнього винаходу — композитні миття. Вони виготовлені з наповнювача (гранітна крихта, кварцовий пісок) та полімерного сполучного (як правило, це акрил). За рахунок природного кольору кам'яної крихти або доданого барвника композитні мийки мають різноманітні кольори. Крім особливої ​​декоративності, композитні мийки легкі у догляді, міцні, стійкі до зношування та ударів, не бояться агресивних середовищ.

До штучних матеріалів, що використовуються для виготовлення мийок, відносяться полікарбонат та коріан. Полікарбонат відрізняється термостійкістю. Він витримує температуру до 150 °. Цей матеріал поглинає шум, що є дуже важливим для кухонної раковини.

Коріан — це штучний камінь. Він імітує мармур, добре переносить температурну дію та стійкий до появи подряпин. Серед фахівців він вважається "вічним" матеріалом.

Кухонні раковини діляться на два типи: стандартна та вбудована. Перша найчастіше продається з шафою та має фіксований розмір. Вбудовувані раковини встановлюються поверх отвору в стільниці та зустрічаються найрізноманітніших модифікацій.

Найзручнішими вважаються трикутні та круглі раковини, оскільки завдяки закругленій формі вони можуть бути місткими. Дуже популярні квадратні мушлі в стилі ретро. Вони досить глибокі, багатофункціональні. Крім того, чудово виглядають у кухнях, декорованих «під старовину».

Роковина зазвичай встановлюється разом із сушаркою. Для подвійних моделей без сушарки буває передбачений спеціальний пластиковий кошик для чистого посуду, який розташовують поверх раковини. Зручно мати на кухні обробну дошку під розмір сушарки. Це заощаджує місце та дозволяє займатися нарізкою продуктів безпосередньо над раковиною та утримувати робочу поверхню в чистоті.

До додаткового оснащення мийок можна віднести подрібнювачі сміття, що недавно з'явилися, або диспоузери. Цей пристрій встановлюється під мийкою і з'єднується з каналізацією. Подрібнювачі протягом кількох хвилин справляються практично з будь-якими видами харчових відходів (перемелюють навіть невеликі м'ясні кістки). Не рекомендується переробляти в них тільки поліетиленові пакети, нитки та ганчірки.


Блог Як вибрати якісну сантехніку Як правильно вибрати раковину для кухні

Викликати майстра в один клік

Залишіть Ваш номер телефону, і наш спеціаліст передзвонить Вам

Ми зв'яжемося з вами протягом 1 хвилин