Все ще можна зустріти у продажу емальовані раковини з чавуну або пресованої сталі. Такі моделі вважаються застарілими. Найголовніший недолік їх полягає в тому, що емаль швидко сколюється і зовнішній вигляд раковини стає непривабливим. Особливо вразливі її краї.
Найпоширеніші та практичніші для кухонь раковини з нержавіючої сталі, леговані нікелем та хромом, що забезпечує утворення на поверхні металу захисної плівки. Це досить міцний, легкий та порівняно недорогий матеріал, але при виборі мийок визначити якість сталі, з якої вона виготовлена, майже неможливо. Єдиним доступним тестом є її магнетизм: до нержавіючої сталі близько піднесений магніт не притягнеться.
Купаючи таку раковину, необхідно знати деякі її особливості. Залізні та скляні предмети створюють у ній багато шуму. Цей недолік в даний час легко усунутий: існують мийки, спеціально оснащені звукопоглиначем (спеціальною м'якою прокладкою, встановленою під раковиною). Крім того, раковина з «нержавіючої сталі» може пропускати електричний струм, тому її обов'язково потрібно заземлити.
Внутрішня поверхня мийки нержавіючої може бути дзеркально гладкою або з нанесеним гравірованим малюнком. Другий варіант кращий для тих, хто не хоче миритися з подряпинами на поверхні миття. Мийка з нержавіючої сталі практична, довговічна і проста у догляді, але однакова у своєму металевому блиску.
Сталеві мийки бувають залежно від технології виготовлення штампованими або звареними. Штамповані мийки виготовляються із цільного листа, і в них відсутні шви. У цьому їхня основна перевага. За рахунок відносної простоти виготовлення штамповані мийки коштують дешевше, але їх глибина, а відповідно і місткість обмежена 15 см. Крім цього, товщина стінок у штампованих мийок може бути нерівномірною, а на вигинах бути мінімальною. Відповідно, довговічність миття при цьому знижується.
Зварні мийки, на відміну від штампованих, можуть бути будь-якої глибини, тому що чаша в них приварюється окремо до листа основи. Зварний шов при цьому не видно за рахунок шліфування та полірування, але в таких мийках, незважаючи на високу якість зварного шва, все ж таки існує ймовірність протікання, яка з часом зростає.