Блог сантехнік Дніпро

Як правильно вибрати якісну сантехніку.
Установки сантехнічного обладнання своїми руками.

Викликати майстра в один клік

Лікувальні властивості сауни незаперечні. Найкраща профілактика простудних захворювань – домашня сауна. Найменші домашні сауни мають розміри не більше 0,8x0,8 м. Висота їх зазвичай не перевищує 2,1 м.

Сауни для квартир та заміських будинків – це дерев'яні кабіни, які обігріваються піччю-кам'янкою – дров'яною чи електричною. У моделях призначених для міських квартир використовуються тільки електричні печі. У саунах можна паритися і сухою, і вологою парою: потрібно лише регулювати вологість, поливаючи каміння водою, і температуру, змінюючи режим нагрівання на панелі керування.

Найкраще ставити сауну поблизу ванної кімнати або прямо в ній, щоб було зручно ходити в душ. Звичайно, ваш вибір залежить від розмірів і планування квартири. Обладнати сауни можна лише у будинках першої категорії, тобто. у цегляних або монолітних будинках із залізобетонними перекриттями та квартирами великих площ.

Електрична піч-кам'янка нагріває повітря. У таких печах використовуються лише спеціальні камені - вулканічний перидотит, скандинавський діабаз або їхній вітчизняний аналог - карельський габро-діабаз. Інших варіантів немає: від перепадів температури камінь із зернистою структурою (наприклад, граніт) може розколотися. Камені печі нагріваються електричної спіраллю — ТЕНом, захищеним від вологи спеціальним покриттям. Такі печі призначені саме для саун: вони не спалюють кисень, корпус захищений від нагріву, до того ж оснащений системою автоматичного відключення.

Кабіна сауни може бути виготовлена ​​з різних порід дерева, різних розмірів та форм. Може бути використана скандинавська ялина та сосна, кедр та хемлок (канадський аналог ялиці). Вітчизняні будівельники застосовують як хвойні породи дерева (сосну, ялинку), так і листяні (липу, осину). Обшивка вагонкою має проводитися не вертикально, а горизонтально. При цьому кожна дошка знаходиться у своїй температурній зоні. Різниця температур між підлогою та стелею коливається від 40 до 120 С, а таке розташування зменшує «короблення» дошки.

Вагонка при цьому значно краще провітрюється і «дихає», що дуже важливо. Якщо на підлозі буде вода, то при вертикальній обшивці вода по капілярах з торця дошки миттєво всмоктується в суху деревину. Це веде до «розбухання» та «випирання» вагонки. Вона починає гнити, синіти, з'являється неприємний запах. При горизонтальній обшивці можна замінити нижні дошки.

Кабіни бувають квадратні, прямокутні, кутові, одно- та двомісні, «сидячі» та «лежачі». Стінки сауни є дерев'яним каркасом, з двох сторін оббитий вагонкою. Є моделі, де зовнішня сторона стін виготовлена ​​з акрилу чи пресованого дерева.

Для теплоізоляції стін та стелі використовується утеплювач. У кабінах фінського та шведського виробництва – це мінеральна вата, у деяких фінських моделях – пресована пробка. Вітчизняні виробники можуть запропонувати мінеральну вату (імпортну чи вітчизняну) або утеплювач на основі скловолокна.

Крім того, двері кабіни повинні бути герметичними, тобто дуже щільно прилягати до одвірка. Щоб домогтися цього, краї дерев'яних дверей роблять триступеневими, а якщо двері скляні, застосовують силіконовий ущільнювач. Готова кабіна повинна відстояти від стіни не менше ніж на 5 см – це необхідно для нормальної вентиляції.


Полиці, підголовники, підставки під ноги, опори для спини — все, до чого торкається людина,— закордонні виробники, як правило, роблять Яз недешевого африканського дерева абаші. Воно має низьку теплопровідність, тому, сидячи на такому полиці, не можна обпектися навіть за дуже високої температури повітря. У вітчизняних моделях використовують осину чи липу.

Осіна. Осинова обшивка - це дешево і красиво. Деревина без сучків, світло-бежевого кольору не виділяє смолу. Має унікальну властивість — не гниє.

Липа. Останнім часом матеріали для саун із вітчизняної липи за ціною майже зрівнялися з імпортними хвойними породами. Деревина без сучків, без смол, жовтуватого кольору.

Вільха. Деревина світла, рожево-коричнева, з красивим візерунком річних кілець, досить щільна. Шведські виробники використовують її для зовнішньої обшивки саун.

Скандинавська ялина. Найдешевший матеріал серед хвойних порід. Світла жовта деревина з великою кількістю дрібних сучків, які на батьківщині скандинавської ялини прийнято сприймати як декоративний елемент. Вагонка зі скандинавської ялини та сосни для саун оброблена за спеціальною технологією, гарячим повітрям.

Скандинавська сосна. Деревина з рожевим відтінком, майже без сучків. Малюнок річних кілець – додатковий декоративний елемент. Згодом деревина темніє, на ній з'являється патина. Визначення «скандинавська» ялина і сосна означає не якусь особливу породу дерева, яке якість. Фіни вирощують хвойні породи дерев не на південь від 63-ї широти, спеціально для будівництва саун. Тому у цих дерев річні кільця розташовані дуже щільно, їхня «літня» та «зимова» товщина однакові.

Хемлок. Це канадський аналог сибірської ялиці. Рожевато-коричнева деревина, без сучків та смоли. Малюнок річних кілець утворює паралельні лінії.

Канадський червоний кедр. Найдорожча зараз деревина. Унікальна особливість: дошки, виготовлені з однієї колоди, можуть бути різного кольору – від світло-бежевого до шоколадно-коричневого. Такі переливи кольорів створюють додатковий декоративний ефект. Деревина майже без смол, має приємний запах. Сауна з червоного кедра — сама собою засіб ароматерапії.

Абаші (абачі, абаки), або африканський дуб. Щільна деревина, без сучків, рівної структури. Має низьку теплопровідність: зберігає температуру, близьку до температури людського тіла, навіть якщо повітря нагрівається до 120 °С. Палітра кольорів — від жовтувато-солом'яного до світло-коричневого, з темними цятками.

Мазоніт. Пресована деревна стружка для невидимих ​​частин стін та стелі саун. Економічний та екологічно чистий матеріал.


Електрична або дров'яна піч-кам'янка — основа будь-якої сауни. Для розміщення головного нагрівального елемента сауни існують певні норми та правила.

Основне правило для гарної сауни – піч ніколи не ставлять у центрі. Вона повинна бути зміщена до однієї зі стінок кабіни та обов'язково обгороджена дерев'яним або кам'яним парапетом. Температура в різних частинах сауни повинна змінюватись, щоб можна було з комфортом переміщатися з однієї теплової зони в іншу.

Пічка, розташована в центрі і нічим при цьому не обгороджена, по-перше, дає однаковий температурний режим у всій парній, по-друге, є потенційним джерелом травм і з'їдає багато вільного простору. Коли електрична піч розміщена біля стінки, до неї простіше підвести кабель електроживлення та сховати його таким чином, щоб ніхто з відвідувачів не зачепився за нього ногами.

Вибір потужності електропечі залежить від розміру майбутньої парилки. Чим більше сауна, тим потужнішим має бути пекти. Так, для прогрівання маленької сауни об'ємом від 1,2 до 2,0 м 3 потрібна піч потужністю лише 2 кВт, а для великої сімейної сауни об'ємом 7—12 м 3 необхідна піч потужністю 8 кВт.

Електропечі потужністю понад б кВт підключаються на 380 В (трифазна мережа), тоді як у наші квартири подається 220 В (однофазна мережа). Через це багато хто змушений купувати менш потужну піч і, відповідно, скорочувати розмір парилки.

Деякі фірми збільшують діапазон потужностей печей. Вони придатні для підключення як до мережі 380 В, так і до 220 В. Можна придбати електропечі до 8 кВт зі стандартною схемою підключення 380/220 В, а також потужністю 9 кВт.

Встановлення дров'яної печі потребує правильної вентиляції приміщення парної. Для того щоб прибрати шкідливий чад, що неминуче утворюється при розпалюванні дров'яної печі, використовується витяжка. Зазвичай для пристрою застосовується спеціальний короб-димохід, пропущений крізь стіну і виведений на вулицю.

При влаштуванні сауни в квартирі або всередині житлового будинку, наприклад у підвалі або цокольному поверсі, потрібно подбати про надійну протипожежну ізоляцію парної кабіни, а також про ізоляцію пари. При будівництві окремого приміщення, що знаходиться за межами основного будинку, потрібно подбати ще й про хорошу теплоізоляцію. Для цього застосовують спеціальні ізолюючі матеріали — плівки із жароміцних волокон, мінеральну вату.

Будь-які ізоляційні матеріали, що містять будь-які ефірні компоненти, не повинні безпосередньо прилягати до обшивки стін, підлоги і стелі сауни, щоб шкідливі речовини, що виділяються при нагріванні, не проникли в кабіну. Убезпечити відвідувачів сауни від такого небажаного впливу досить легко: потрібно прокласти між утеплювачем та обшивкою шар щільної фольги.

У сауні також потрібне гарне освітлення. Це важливий чинник комфорту та безпеки. У виборі освітлювальних приладів для сауни краще покладатися на вбудовані галогенні світильники або плафони з товстого візерункового скла. Як правило, для рівномірного освітлення достатньо розмістити в стелі 2-3 галогенні лампи або повісити в кути 1-2 лазневі плафони з протитуманним ефектом. При цьому одну лампочку необхідно розташувати прямо над дверима.

Підлога в парній повинна бути тільки дерев'яною, а ось зовні, біля входу в парну, в приміщенні душової та басейну необхідно використовувати плитку. Але не будь-яку, а спеціальну, із протиковзким покриттям.

Всередині сауни потрібно обов'язково створити систему оповіщення — кнопку SOS — на випадок, якщо комусь стане погано під час процедур. Не можна кріпити сидіння за допомогою цвяхів або шурупів. Всі сидіння, полиці та лавки кріпляться за допомогою спеціально зроблених під вагонкою заставних пазів так, щоб кріплення розташовувалися знизу та ховалися під обшивку.

При пристрої дверей необхідно пам'ятати про те, що і дверна ручка обов'язково має бути дерев'яною — особливо та її частина, яка розташована з внутрішньої сторони кабіни. При установці в сауні дверей з вікном використовується лише спеціальне термостійке та безпечне скло.

Не кожна кабінка з гарячою парою — сауна. «Сауна» — слово фінське, отже, під ним розуміється саме «фінська лазня», тобто. приміщення, де паряться сухою парою при вологості повітря не більше 15% та температурі 60-90 °С. За бажанням температуру можна підняти і до 120 °С.

Крім безпосередньо саун пропонуються ще душові кабіни з ефектом сауни та інфрачервоні кабіни.


Кабіни багатофункціональні. Вони оснащені парогенератором та форсунками для гідромасажу. У таких кабінах не створюється суха пара при високій температурі повітря, тому що стінки більшості душових кабін роблять із пластику, а цей матеріал швидко нагрівається.

Власники душової кабіни з парогенератором можуть дозволити собі тільки турецьку лазню: у ній утворюється волога пара при вологості повітря 100% і за невисокої температури - до 50 °С.


Відмінна риса цієї домашньої сауни — нагрівання людського тіла спеціальними запатентованими інфрачервоними радіаторами, які випромінюють хвилі від 6 до 14 мікрон, що досягається спеціальним сплавом кремнію.

Інфрачервона сауна значно відрізняється від звичайної фінської сауни за способом прогрівання організму. В ній тіло прогрівається не гарячим повітрям, а інфрачервоним теплом, для якого напівпрозорі шкірні покриви. Вони проникають у тіло на глибину до 4 см, прогріваючи тканини, внутрішні органи, м'язи, кістки та суглоби.

Тіло прогрівається плавно, без екстремальних навантажень. Цьому ж сприяє й невисока температура - лише 40-50 С. Таким чином досягається терапевтичний ефект сауни при значно менших навантаженнях на організм. Застосування інфрачервоної сауни для здорових людей є безпечним. Рекомендується застосовувати 3 рази на тиждень або щодня по 20-30 хв.

Інфрачервона сауна справляє позитивний ефект для здоров'я людини як і звичайна сауна, але при мінімальному споживанні місця та енергії.


Наводити порядок у сауні нескладно: достатньо протерти полиці та стіни, вимити підлогу. Якщо паритеся з березовими віниками, після лазні необхідно виметати листя. Для прибирання в сауні краще не використовувати жодних хімічних засобів — чисту ганчірку. При необхідності підлогу можна вимити мильним розчином. Для полків та лавок краще не застосовувати навіть мило. Щодо боротьби з надмірною вологістю, передбачається надійна система вентиляції.


Блог Як вибрати якісну сантехніку Домашня сауна

Викликати майстра в один клік

Залишіть Ваш номер телефону, і наш спеціаліст передзвонить Вам

Ми зв'яжемося з вами протягом 1 хвилин